Tapahtumat
Tilaa uutiskirje
Tilaa nyt uutiskirje, jotta tiedät missä liikutaan! Uutiskirjeemme ilmestyy ensimmäisen kerran syksyllä 2010. Lue lisää »
Myyntituotteet
Kisat tulossa, mutta mitalit puuttuvat? Ei hätää – meiltä saat mitalit koululaisten ja opettajien liikuntatapahtumiin ja kilpailuihin. Lue lisää »
Ilmoittaudu tapahtumaan
Ilmoittaudu liikkumaan! Kaikki tapahtumat löydät kalenterista. Ilmoittautumista kehitetään, joten katso kunkin tapahtuman kohdalta, miten ilmoittaudut. Lue lisää »
Opettajien marathon
Tänä vuonna 6 397 juoksijaa osallistuu Helsinki City Marathonille 14.8. Mukana on 62 opettajaa eri puolilta Suomea. Tule kannustamaan kollegasi, ystäväsi, opettajasi voittoon!
Opemarathon juostaan vuosittain Helsinki City Marathonin yhteydessä. Vuonna 2008 mukana juoksi 73 opettajaa ja vuonna 2009 opettajia oli 57, joista miehiä oli 37 ja naisia 20.
Koululiikuntaliitto haluaa kannustaa opettajia juoksuharrastuksen pariin ja ottamaan mittaa toisista opettajista sekä itsestään. Aloita harjoittelu ajoissa, ja tule mukaan juoksemaan!
Lisätietoja:
http://www.helsinkicitymarathon.fi
Jani Kangasniemi
Liikuntakoordinaattori
Koululiikuntaliitto
p. 0207 964 463
jani.kangasniemi(at)kll.fi

|