Navi
Koululaiset / Palloilusarjat / Jalkapallo / Kaaviot jalkapallo 18-19

  jalkapallo 2018-2019

Katso otteluiden tuloksia

Pojat lukio (pienpeli)    Tytöt lukio    Pojat yläkoulu    Tytöt yläkoulu

Pojat lukio (normaali)

1. kierros: Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. Ottelut pelattava 13.09. mennessä.

Alue 1+2 Alue 3+4

Aluefinaali (2 jatkaa)
Lumo , Vantaa -->
Haukilahti , Espoo -->
Lieto
Luostarivuori , Turku

Aluefinaali (2 jatkaa)
Äänekoski
Nokia
Suomalainen , Kokkola -->
Mikkeli -->

Valtakunnallinen lopputurnaus Espoossa 15.11.
1. Haukilahti, Espoo
2. Suomalainen, Kokkola
3. Lumo, Vantaa
4. Mikkeli

Pojat lukio (normaali)    Tytöt lukio    Pojat yläkoulu    Tytöt yläkoulu

Pojat lukio (pienpeli)

1. kierros: Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. Ottelut pelattava 13.09. mennessä. 3:n turnauksista jatkaa voittajat, 4:n turnauksista kaksi parasta.

Alue 1 Alue 2 Alue 3

Lohko a
Salo -->
Naantali
Vammala, Sastamala -->
Eura

Lohko b
Rajamäki , Nurmijärvi
Linnankoski , Porvoo
Vaskivuori , Vantaa -->
Parola , Hattula
Yhteislyseo, Espoo -->

Lohko a
Lyseo , Savonlinna -->
Varkaus
Rautalampi

Lohko b
Yhteislyseo , Kouvola
Kuusankoski , Kouvola -->
Lyseo , Lahti
Mäntsälä -->

Lohko a
Seinäjoki -->
Ilmajoki
Lapua -->
Nurmo

Lohko b
Suomalainen , Kokkola -->
Kauhava
Lyseo , Vaasa
Kempele -->

Kierros 2
Alue 1
Kursivoitu joukkue järjestää
Voittaja lopputurnauksen
Kierros 2
Alue 2
Kursivoitu joukkue järjestää
Voittaja lopputurnauksen
Kierros 2
Alue 3
Kursivoitu joukkue järjestää
Voittaja lopputurnauksen
Aluefinaali 1
Salo
Yhteislyseo, Espoo -->
Vammala, Sastamala
Vaskivuori, Vantaa
Aluefinaali 2
Kuusankoski, Kouvola
Mäntsälä
Lyseo, Savonlinna -->
Aluefinaali 3 
Lapua -->
Seinäjoki
Suomalainen, Kokkola
Kempele

Valtakunnallinen lopputurnaus, järjestäjä ilmoitetaan myöhemmin

Lapua
Lyseo, Savonlinna
Yhteislyseo, Espoo

Pojat lukio (normaali)
    Pojat lukio (pienpeli)    Pojat yläkoulu    Tytöt yläkoulu

Tytöt lukio

1. kierros: Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. Ottelut pelattava 13.09. mennessä.

Alue 1+2 Alue 3+4 Alue 5 Alue 6

Aluefinaali (2 jatkaa)
Järvenpää -->
Sotunki , Vantaa
Linnankoski , Porvoo
Luostarivuori , Turku
Helsinki, PHYK -->

Aluefinaali (2 jatkaa)
Lyseo , Lahti -->

Mikkeli --> 
Nokia

Riihimäki

Aluefinaali (1 jatkaa)
Suomalainen , Kokkola -->
Lyseo , Vaasa
Ylivieska
Aluefinaali (1 jatkaa)
Ilmajoki
Seinäjoki -->
Lapua

Valtakunnallinen lopputurnaus Helsingissä, pelataan kahdessa arvotussa alkulohkossa. 
Helsinki, PHYK
Mikkeli
Seinäjoki
Järvenpää
Lyseo, Lahti
Suomalainen, Kokkola

Pojat lukio (normaali)    Pojat lukio (pienpeli)   Tytöt lukio    Tytöt yläkoulu

Pojat yläkoulu

1. kierros: Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. Ottelut pelattava 20.09. mennessä. 3:n turnauksista jatkaa voittajat, 4:n turnauksista kaksi parasta.

Alue 1+2  Alue 3+4 Alue 5+6

Lohko a
Pukinmäenkaari , Helsinki
PHYK 1 , Helsinki -->
Herttoniemi , Helsinki

Lohko b
Pääskytie , Porvoo -->
Albert Edelfelt , Porvoo
Yhtenäiskoulu , Pornainen
Hyrylä , Tuusula -->

Lohko c
PHYK 2 , Helsinki -->

Sompio, Kerava
7 veljeksen koulu , Nurmijärvi

Lohko d
Hiekanpää , Pieksämäki -->
Matti Lohi , Rautalampi
Europaeus , Savitaipale

Lohko e
Mestari , Jyväskylä

Lohko f
Mestari , Mikkeli

Lohko g
Urheilupuisto , Kouvola

Lohko a
Salpausselkä , Lahti -->
Parola , Hattula
Vehkoja , Hyvinkää

Lohko b
Tyry , Valkeakoski -->
Orivesi
Suupaniitty , Pirkkala
Hakkari, Lempäälä -->

Lohko c
Hirvikoski , Loimaa
Yhteiskoulu, Eura
Nokianvirta , Nokia -->
Emäkoski , Nokia -->

Lohko d
Sampo , Tampere

Lohko e
Mestari , Rauma

Lohko a
Hirsikampus , Pudasjärvi -->
Valtari , Ii

Kirkonkylä , Kempele

Lohko b
Kauhava -->
Etelänummi , Pietarsaari
Jokiranta, Ylivieska

Lohko c
Lyseo , Seinäjoki

Lapua -->
Yhtenäiskoulu , Teuva
Yhteiskoulu, Seinäjoki -->

Lohko d
Yhteiskoulu , Ähtäri
Yhtenäiskoulu , Saarijärvi
Yhteiskoulu , Keuruu -->

Lohko e
J.Ilkka , Ilmajoki -->
Jurva , Kurikka
Yhteiskoulu , Kauhajoki

Lohko f
Kastelli, Oulu

Lohko g
Mestari , Vaasa

Lohko h
Mestari , Kokkola

Kierros 2
Alue 1+2
Kursivoitu joukkue järjestää
Voittajat lopputurnauksen

Kierros 2
Alue 3+4
Kursivoitu joukkue järjestää
Voittajat lopputurnauksen

Kierros 2
Alue 5+6
Kursivoitu joukkue järjestää
Voittajat lopputurnauksen

Aluefinaali 1
Tuusula, Hyrylä
PHYK 2
Porvoo, Pääskytie
PHYK 1 , Helsinki -->

Aluefinaali 2
Mestari, Mikkeli
Urheilupuisto, Kouvola -->
Mestari , Jyväskylä
Hiekanpää , Pieksämäki

Aluefinaali 3
Nokianvirta, Nokia
Emäkoski, Nokia
Hakkari, Lempäälä
Salpausselkä, Lahti -->

Aluefinaali 4 (29.11.)
Rauma, Mestari
Sampo, Tampere
Tyry , Valkeakoski

Aluefinaali 5
Kastelli, Oulu -->
Mestari , Kokkola
Hirsikampus , Pudasjärvi

Aluefinaali 6
Yhteiskoulu, Seinäjoki -->
J.Ilkka , Ilmajoki
Yhteiskoulu , Keuruu
Kauhava
Lapua
Mestari , Vaasa

Valtakunnallinen lopputurnaus Seinäjoella, pelataan kahdessa arvotussa alkulohkossa.
Yhteiskoulu, Seinäjoki
Rauma, Raumanmeri
Urheilupuisto, Kouvola
Kastelli, Oulu
PHYK, Helsinki
Salpausselkä, Lahti

Pojat lukio (normaali)    Pojat lukio (pienpeli)    Tytöt lukio    Pojat yläkoulu

Tytöt yläkoulu

1. kierros: Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. Ottelut pelattava 20.09. mennessä. 3:n turnauksista jatkaa voittajat, 4:n turnauksista kaksi parasta.

Alue 1+2 Alue 3+4 Alue 5+6

 Lohko a
PHYK 1 , Helsinki -->
PHYK 2 , Helsinki
Pukinmäenkaari , Helsinki
Herttoniemi , Helsinki -->

Lohko b
7 veljeksen , Nurmijärvi -->
Yhteiskoulu , Nurmijärvi -->
Riihenmäki , Mäntsälä
Pääskytie , Porvoo

Lohko c
Mestari , Jyväskylä

Lohko d
Mestari , Kouvola

Lohko e
Mestari , Mikkeli

Lohko f
Lahti, Salpausselkä

Lohko a
Parola , Hattula -->
Heinsuo , Hollola
Yhteiskoulu , Orivesi -->
Turenki , Janakkala

Lohko b
Nokianvirta , Nokia

Emäkoski , Nokia -->
Suupaniitty , Pirkkala

Lohko c
Yhteiskoulu, Eura

Pellonpuisto , Huittinen ->
Vesilahti

Lohko d
Mestari , Rauma

Lohko e
Sampo , Tampere

Lohko a
Mestari , Vaasa -->
Isokyrö
Lapua -->
Kauhava

Lohko b
Yhteiskoulu , Seinäjoki -->
Lyseo , Seinäjoki
J.Ilkka , Ilmajoki -->
Yhtenäiskoulu , Teuva

Lohko c
Kastelli, Oulu -->
Muhos
Jokiranta , Ylivieska
Mestari , Kokkola -->

Kierros 2
Alue 1+2
Kursivoitu joukkue järjestää
Voittajat lopputurnauksen

Kierros 2
Alue 3+4
Kursivoitu joukkue järjestää
Voittajat lopputurnauksen

Kierros 2
Alue 5+6
Kursivoitu joukkue järjestää
Voittajat lopputurnauksen
Aluefinaali 1

Lahti, Salpausselkä
Yhteiskoulu , Nurmijärvi
Herttoniemi , Helsinki -->
Mestari , Jyväskylä

Aluefinaali 2
Mestari , Kouvola
Mestari , Mikkeli
7 veljeksen , Nurmijärvi
PHYK 1 , Helsinki -->

Aluefinaali 3
Yhteiskoulu, Orivesi
Sampo, Tampere -->
Emäkoski, Nokia

Aluefinaali 4
Pellonpuisto, Huittinen
Mestari , Rauma -->
Hattula, Parola

Aluefinaali 5 (26.11.)
J. Ilkka, Ilmajoki
Vaasa, Borgaregatan -->
Oulu, Kastelli

Aluefinaali 6
Lapua
Seinäjoki, Yhteiskoulu
Kokkola, Kivinitty -->

Valtakunnallinen lopputurnaus Raumalla

Mestari, Rauma
Kokkola, Kiviniitty
Herttoniemi, Helsinki
Vaasa, Borgaregatan
Sampo, Tampere
PHYK, Helsinki