Navi
Open keidas / Opettajaliikunta / Kaukalopallo / Opettajien kaukalopallo A-sarja 2017

Kaukalopallot 2017

A- sarja
Opettajien kaukalopallon A-sarja pelattiin vuonna 2017 Vierumäellä Suomen Urheiluopistolla 4.-5.2.2017 

Lopulliset sijoitukset

1. Muhos
2. Kangasala
3. Krpät, Lappeenranta
4. Haukipudas
5. Kauko, Kuopio
6. Luukkumaaliblues Lahti
7. Oulu I
8. Pori
9. Kiiminki
10. Porvoo
11. LJ Oulu
12. Mikkeli
13. Ii kaukalopalloilevat opettajat

        LAUANTAI 4.2. KENTTÄ 1      
SARJA OTT # HUOM!   KOTI   VIERAS TULOS
    ! 10:00        
ALKU A     10:35 Ii kaukalopalloilevat opettajat - Luukkumaali Blues 4-11
      11:10   jää    
ALKU C     11:20 Kiiminki - LJ Oulu 5-1
ALKU C     11:55 Krpät Lpr - Pori 4-0
      12:30   jää    
ALKU C     12:40 Kiiminki - Krpät Lpr 2-3
ALKU A     13:15 Kangasalan Kanuunat - Ii kaukalopalloilevat opettajat 10-1
      13:50   jää    
ALKU C     14:00 Pori - Kiiminki 7-1
ALKU C     14:35 Krpät Lpr - LJ Oulu 4-1
      15:10   jää    
ALKU A     15:20 Luukkumaali Blues - Kangasalan Kanuunat 4-1
ALKU C     15:55 LJ Oulu - Pori 2-4
      16:30   jää    
SIJAT 1-8 5   16:40 Luukkumaali Blues - Muhos 3-4
SIJAT 9-13     17:15 LJ Oulu - Porvoo 2-2
      17:50   jää    
SIJAT 1-8 4   18:00 Kauko - Kangasalan Kanuunat 1-2
      18:50 Jää tyhjä      
               
               
        LAUANTAI 4.2. KENTTÄ 2      
ALKU B   ! 12:30 Mikkeli - Oulu I 2-4
ALKU D     12:55 Porvoo - Kauko 1-7
      13:30   jää    
ALKU B     13:40 Oulu I - Haukipudas 2-5
ALKU D     14:15 Kauko - Muhos 6-3
      14:50   jää    
ALKU B     15:00 Haukipudas - Mikkeli 2-3
ALKU D     15:35 Muhos - Porvoo 6-5
      16:10   jää    
SIJAT 9-13   ! 16:20 Mikkeli - Porvoo 2-0
SIJAT 9-13   ! 16:45 Ii kaukalopalloilevat opettajat - Kiiminki 3-6
      17:10   jää    
SIJAT 1-8 2   17:20 Haukipudas - Pori 3-2
SIJAT 1-8 3   17:55 Krpät Lpr - Oulu I 4-2
      18:30   jää    
SIJAT 9-13     18:40 Mikkeli - Ii kaukalopalloilevat opettajat 8-1
      19:20 Jää tyhjä      
               
               
        SUNNUNTAI 5.2. KENTTÄ 1      
               
VARALLA   ! 9:00        
SIJAT 9-13     9:30 Porvoo - Kiiminki 8-2
SIJAT 9-13     10:00 Ii kaukalopalloilevat opettajat - LJ Oulu 3-9
      10:30   jää    
SIJAT 1-4 9   10:40 Haukipudas - Muhos 0-2
SIJAT 7-8     11:10 Pori - Oulu I 2-5
      11:40   jää    
SIJAT 9-13     11:50 Kiiminki - Mikkeli 7-4
SIJAT 9-13     12:20 Porvoo - Ii kaukalopalloilevat opettajat 10-2
      12:50 Jää tyhjä      
               
               
               
               
        SUNNUNTAI 5.2. KENTTÄ 2      
SIJAT 5-8 6   9:40 Pori - Luukkumaali Blues Lahti 1-5
SIJAT 5-8 8   10:15 Oulu I - Kauko 3-5
      10:50   jää    
SIJAT 1-4 10   11:00 Krpät Lpr - Kangasala 3-4
SIJAT 5-6     11:35 Luukkumaali Blues Lahti - Kauko 5-2
      12:10   jää    
SIJAT 3-4     12:20 Haukipudas - Krpät Lpr 0-1
SIJAT 9-13     12:50 LJ Oulu - Mikkeli  5-2
      13:20   jää    
SIJAT 1-2     13:30 Muhos   Kangasala 2-1
      14:20 Jää tyhjä