Hyppää sisältöön

Jalkapallon kaaviot 22-23

Ilmoita ja selaa palloilusarjojen tuloksia

OTTELUKAAVIOT

Tytöt lukio pienpeli 7 vs. 7

Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. 1. kierros pelattava 30.9. mennessä.

Kierros 1

Aluefinaali 1+2 (2 jatkaa)
Nokia –>
Luostarivuori, Turku
Rauman Lyseo –>
Ilmajoki

Aluefinaali 3+4 (2 jatkaa)
PHYK, Helsinki –>
Linnankoski
Parola, Hattula
Sotunki 2
Kimpinen, Lappeenranta –>

Aluefinaali 5 (1 jatkaa)
Sotunki 1 –>
Mikkeli

Valtakunnallinen lopputurnaus

Nokialla

Nokia
Rauman Lyseo
Kimpinen, Lappeenranta
Sotunki 1

PHYK, Helsinki luopuu

Pojat lukio pienpeli 7 vs. 7

Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. 1. kierros pelattava 30.9. mennessä.

Aluefinaali 1+2 (2 jatkaa)
Lahden Lyseo –>
Yhteislyseo, Kouvola –>
Kimpinen, Lappeenranta
Linnankoski, Porvoo

Aluefinaali 3+4 (2 jatkaa)
Salon lukio –>
Euran lukio
Kokemäen lukio –>
Parolan lukio

Aluefinaali 5 (1 jatkaa)
Ilmajoki –>
Nurmo, Seinäjoki
Kauhajoki

Aluefinaali 6 (1 jatkaa)
Keuruu
Nokia –>
Jalasjärvi

Valtakunnallinen lopputurnaus

Salossa
1. Lahden Lyseo
2. Salo
3. Yhteislyseo, Kouvola
4. Nokia
5.-6. Kokemäki
5.-6. Ilmajoki

Pojat lukio normaali 11 vs. 11

Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. 1. kierros pelattava 30.9. mennessä.

Kierros1

Aluefinaali 1+2 (2 jatkaa)
Luostarivuori, Turku –>
Katedralskola, Turku
Vaasan lyseo –>
Kangasala

Aluefinaali 3+4 (2 jatkaa)
Lumo, Vantaa –>
Mikkeli
Linnankoski, Porvoo –>
Vammala, Sastamala

Valtakunnallinen lopputurnaus Vaasassa

1. Luostarivuori, Turku
2. Lyseo, Vaasa
3. Linnankoski, Porvoo
4. Lumo, Vantaa

Pojat yläkoulu pienpeli 7 vs. 7

Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. 1. kierros pelattava 30.9. mennessä.

Kierros1

Alue 1+2+3
Lohko a (1 jatkaa)
Kilteri, Vantaa
Ylästö, Vantaa
Pääskytie, Porvoo –>

Lohko b (2 jatkaa)
Kasavuori, Kauniainen –>
Espoon Kristillinen Koulu
Karjaan Yhteiskoulu
PHYK 2, Helsinki –>

Lohko c (2 jatkaa)
PHYK 1, Helsinki –>
Haagan pk, Helsinki –>
Hiidenkivi, Helsinki
Herttoniemen yhteiskoulu

Lohko d (2 jatkaa)
Kuoppanummi, Nummela
Nummelanharju, Nummela
Hyökkälä, Tuusula –>
Keravanjoki, Kerava –>

Lohko e (2 jatkaa)
SVK, Nurmijärvi –>
Nurmijärven Yhteiskoulu
UPK, Nurmijärvi –>
Isoniittu, Nurmijärvi

Alue 4
Lohko a (2 jatkaa)
Nokianvirta, Nokia –>
Rouko, Valkeakoski
Sorrila/Naakka, Valkeakoski –>
Keuruun yhteiskoulu

Lohko b (1 jatkaa)
Euran yhteiskoulu
Pellonpuisto, Huittinen –>
Padasjoen yhtenäiskoulu

Lohko c
Tampereen mestari

lohko d
Rauman mestari

Alue 5
Lohko a (2 jatkaa)
Kimpinen,Lappeenranta
Salpausselkä, Lahti
Ylämylly, Liperi
Urheilupuisto, Kouvola

Lohko b
Jyväskylä, Mestari

Lohko c
Mikkeli, Mestari

Alue 6
Lohko a (1 jatkaa)
Seinäjoen Yhteiskoulu
Nurmon yläaste –>
Pruuki, Seinäjoki

Lohko b (2 jatkaa)
Hakalahti, Kokkola –>
Merikoski, Oulu
Liminganlahden koulu
Kastelli, Oulu –>

Lohko c (1 jatkaa)
Jaakko Ilkka, Ilmajoki –>
Kurikan Yhteiskoulu
Kauhajoen Yhteiskoulu

Kierros 2

Alue 1+2+3
Aluefinaali 1 (1 jatkaa)
UPK, Nurmijärvi
Haagan pk, Helsinki –>
PHYK 2, Helsinki

Aluefinaali 2 (1 jatkaa)
Pääskytie, Porvoo
Keravanjoki, Kerava
PHYK 1, Helsinki –>

Aluefinaali 3 (1 jatkaa)
Tuusula, Hyökkälä –>
SVK, Nurmijärvi
Kasavuori, Kauniaien

Aluefinaali 4 (1 jatkaa)
Rauman mestari
Tampereen mestari –>
Pellonpuisto, Huittinen
Nokianvirta, Nokia
Sorrila/Naakka, Valkeakoski

Aluefinaali 5 (1 jatkaa)
Kalevankangas, Mikkeli
Salpausselkä, Lahti –>
Kimpinen, Lappeenranta
Kuokkala, Jyväskylä

Aluefinaali 6 (1 jatkaa)
Nurmo, Seinäjoki –>
Jaakko Ilkka, Ilmajoki
Kastelli, Oulu
Hakalahti, Kokkola

Kierros 3

Valtakunnallinen lopputurnaus, Nurmossa, mukana:

Nurmo, Seinäjoki
Salpausselkä, Lahti
Haagan pk, Helsinki
Sampo, Tampere
Tuusula, Hyökkälä
PHYK 1, Helsinki



Tytöt yläkoulu pienpeli 7 vs. 7

Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. 1. kierros pelattava 30.9. mennessä. Aluefinaalit 31.10. mennessä

Kierros 1

Alue 1+2
Lohko a
(2 jatkaa)
Kilteri, Vantaa
Ylästö, Vantaa –>
Pääskytie, Porvoo –>
Espoon Kristillinen Koulu

Lohko b (2 jatkaa)
Haagan pk, Helsinki
PHYK, Helsinki –>
Herttoniemi, Helsinki –>
Hiidenkivi, Helsinki

Alue 3+4
Lohko a (2 jatkaa)
Nokianvirran koulu –>
Rouko, Valkeakoski
Pellonpuisto, Huittinen
Raumanmeri, Rauma –>

Lohko b (2 jatkaa)
7-veljeksen k, Nurmijärvi
Nurmijärven Yhteiskoulu
UPK, Nurmijärvi –>
Nummelanharju, Nummela –>

Lohko c
Tampereen mestari

Alue 5
Aluefinaali (1 jatkaa)
Kimpinen,Lappeenranta
Salpausselkä, Lahti –>
Ylämylly, Liperi
Jyväskylän mestari
Mikkeli, mestari

Alue 6
Lohko a (2 jatkaa)
Seinäjoen Yhteiskoulu –>
Seinäjoen Lyseo –>
Jaakko Ilkka, Ilmajoki
Kauhajoen Yhteiskoulu

Lohko b
Kokkolan Mestari

Lohko c
Kastelli, Oulu

2. Kierros

Alue 1+2
Aluefinaali (2 jatkaa)
PHYK, Helsinki –>
Ylästö, Vantaa
Pääskytie, Porvoo
Heryk, Helsinki –>

Alue 3+4 Aluefinaali (2 jatkaa)
UPK, Nurmijärvi
Nummelanharju, Nummela
Tampereen mestari –>
Nokianvirta, Nokia –>
Raumanmeri, Rauma

Alue 5
Salpausselkä, Lahti –>

Alue 6
Aluefinaali 1 jatkaa
Hakalahti, Kokkola
Kastelli, Oulu –>
Yhteiskoulu, Seinäjoki
Lyseo, Seinäjoki

3. Kierros

Valtakunnallinen lopputurnaus Oulussa

Kastelli, Oulu
Nokianvirta, Nokia
Heryk, Helsinki
Sampo, Tampere
PHYK, Helsinki
Salpausselkä, Lahti

Ilmoita ja selaa palloilusarjojen tuloksia

Jaa somessa:

Tilaa uutiskirjeemme

Kuulet uusimmat uutisemme seitsemän kertaa vuodessa.
Voit peruuttaa tilauksen koska tahansa uutiskirjeen linkistä.