Navi
Koululaiset / Palloilusarjat / Salibandy / Kaaviot salibandy 18-19

SALIBANDY 2018-2019

 

Pojat lukio Tytöt lukio Pojat yläkoulu Tytöt yläkoulu

Pojat lukio

Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. Aluefinaaleista jatkaa vain voittaja (alueelta 3+4 jatkaa kaksi parasta). Aluefinaalit pelattava 14.3. Valtakunnallinen lopputurnaus pelataan Helsingissä 25.4.2019

Alue 1 Alue 2 Alue 3+4

Lohko a
PHYK , Helsinki -->
Sotunki , Vantaa -->
Tikkurila , Vantaa
Vaskivuori , Vantaa

Lohko c
Linnankoski , Porvoo -->
Järvenpää
Rajamäki , Nurmijärvi

 

Aluefinaali 1
Linnankoski, Porvoo
Sotunki, Vantaa
PHYK, Helsinki

Lohko a
Naantali -->

Lyseo , Rauma
Lempäälä

Lohko b
Pälkäne
Kangasala -->
Parola , Hattula

Lohko c
Heinola
Mäntsälä
Turenki , Janakkala -->

 

Aluefinaali 2
Naantali
Turenki, Janakkala
Kangasala

Lohko a
Laaksola , Karstula -->
Pihtipudas
Rautalampi

Lohko b
Klassillinen , Kuopio
Kontiolahti
Yhteiskoulu , Joensuu -->

Lohko c
Mikkeli
Savitaipale
Kimpinen , Lappeenranta -_>

Lohko d
Mestari , Jyväskylä

 

Aluefinaali 3
Schildt, Jyväskylä
Laaksola, Karstula
Yhteiskoulu, Joensuu
Kimpinen, Lappeenranta

Alue 5    Alue 6

Lohko a
Seinäjoki -->
Nurmo , Seinäjoki
Alavus

Lohko b
Lyseo , Vaasa
Ilmajoki
KSL , Kokkola -->

Lohko c
Parkano
Nokia -->
Jurva , Kurikka

 

Aluefinaali 5
Seinäjoki 
KSL, Kokkola
Nokia

 

Lohko a
Kempele -->
Haukipudas , Oulu
Ii

Lohko b
Haapavesi -->
Ylivieska
Sievi

Lohko c
Liminka -->
Siikajoki
Sotkamo 1 -->
Sotkamo 2

 

Aluefinaali 6
Sotkamo 1
Haapavesi
Liminka
Kempele


Tytöt lukio

 Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. Aluefinaaleista jatkaa vain voittajat (alueelta 1+2 ja 4+5 jatkaa kaksi parasta). Aluefinaalit pelattava 14.3. Valtakunnallinen lopputurnaus pelataan Helsingissä 25.4.2019

Alue 1+2   Alue 3

Lohko a
PHYK , Helsinki -->

Sotunki , Vantaa
Linnankoski , Porvoo -->
Järvenpää

Lohko b
Heinola -->

Riihimäki
Mikkeli

 

Aluefinaali 1+2
Heinola
PHYK, Helsinki
Linnankoski, Porvoo

  Lohko a
Mynämäki -->

Naantali
Lohja

Lohko b
Lyseo , Rauma

Uusikaupunki -->
Nokia

 

Aluefinaali 3
Mynämäki
Uusikaupunki

Alue 4+5   Alue 6

Lohko a
Seinäjoki
Nurmo , Seinäjoki
Alavus -->

Lohko b
Lyseo , Vaasa
Ilmajoki -->
KSL , Kokkola

Lohko c
Lapua -->
Kyrönmaa , Isokyrö
Teuva

Lohko d
Mestari , Jyväskylä

 

Aluefinaali 4+5
Alavus
Ilmajoki
Schildt, Jyväskylä
Lapua

 

Lohko a
Muhos -->
Liminka
Ii

Lohko b
Haapavesi -->
Ylivieska
Sievi -->
Sotkamo

 

Aluefinaali 6
Sievi
Haapavesi -->
Muhos

 


Pojat yläkoulu

Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. Aluefinaaleista jatkaa vain voittajat. Aluefinaalit pelattava 14.3. Viiden ja kuuden joukkueen aluefinaalit pelataan kahdessa alkulohkossa joiden voittajat pelaavat varsinaisen finaalin.
Valtakunnallinen lopputurnaus pelataan Helsingissä 24.4.2019

Alue 1 Alue 2 Alue 3

Lohko a
Linnajoki , Porvoo --> 
Pääskytie , Porvoo
A. Edelfelt , Porvoo
PHYK , Helsinki -->

Lohko b
Hauho , Hämeenlinna
Turenki , Janakkala -->
Parola , Hattula

Lohko c
Vehkoja , Hyvinkää -->
Härkävehmaa , Hyvinkää
Tapainlinna , Hyvinkää -->
Yhtenäiskoulu , Pornainen

 

Aluefinaali 1
Vehkoja, Hyvinkää
Alastaro, Loimaa
Linnajoki, Porvoo
Tapainlinna, Hyvinkää
Turenki, Janakkala
PHYK, Helsinki



Lohko a
Maijamäki , Naantali
Henrik , Nousiainen
Pellonpuisto , Huittinen -->

Lohko b ! --> Alue 1
Hirvikoski , Loimaa
Alastaro , Loimaa -->
Yhteiskoulu , Punkalaidun

Lohko c
Harjuniitty , Nokia
Nokianvirta , Nokia
Vesilahti -->

Lohko d
Yhteiskoulu , Pälkäne
Suupanniitty , Pirkkala -->
Hakkari , Lempäälä

Lohko e
Mestari , Tampere

Lohko f
Mestari , Rauma

Lohko g
Mestari, Pori

 

Aluefinaali 2
Mestari, Tampere
Suupaniitty, Pirkkala
Pellonpuisto, Huittinen
Vesilahti
Mestari, Rauma
Mestari, Pori

Lohko a
Yhtenäiskoulu , Sysmä 
Pappilanmäki , Padasjoki-->
Jämsänkoski , Jämsä

Lohko b
Mäntyharju
Lyseonmäki , Heinola -->
Europaeus , Savitaipale

Lohko c
Salpausselkä , Lahti
Heisuo , Hollola -->
Iitti

Lohko d
Kimpinen , Lappeenranta -->
Kesämäki , Lappeenranta
Virolahti

Lohko e
Mestari , Kouvola

Lohko f
Mestari , Mikkeli

 

Aluefinaali 3
Mestari, Kouvola
Lyseonmäki, Heinola
Pappilanmäki, Padasjoki
Kimpinen, Lappeenranta
Heisuo, Hollola
Mestari, Mikkeli

Alue 4 Alue 5 Alue 6

Lohko a
Nurmo , Seinäjoki -->
Lyseo , Seinäjoki
Yhteiskoulu , Seinäjoki -->
Pruuki, Seinäjoki

Lohko b
Isokyrö
Yhtenäiskoulu , Teuva
Lapua -->

Lohko c
Yhteiskoulu , Parkano -->
Yhteiskoulu , Kihniö
Yhteiskoulu , Nakkila

Lohko d
J.Ilkka , Ilmajoki -->
Yhteiskoulu , Kauhajoki
Alavus

Lohko e
Mestari , Vaasa

 

Aluefinaali 4
Lapua
Yhteiskoulu, Seinäjoki
Yhteiskoulu, Parkano
J.Ilkka, Ilmajoki
Mestari, Vaasa
Nurmo, Seinäjoki

Lohko a
Koulukeskus , Uurainen
Yhtenäiskoulu , Äänekoski
Yhteiskoulu , Keuruu -->

Lohko b
Lyseo , Joensuu -->
Pyhäselkä , Joensuu
Tietäväinen , Tohmajärvi

Lohko c
Kontiolahti -->
Yhtenäiskoulu , Tuusniemi
Matti Lohi , Rautalampi

Lohko d
Yhtenäiskoulu , Saarijärvi
Laaksola , Karstula
Keskuskoulu , Perho -->

Lohko e
Mestari , Jyväskylä

 

Aluefinaali 5
Mestari, Jyväskylä
Lyseo, Joensuu
Yhteiskoulu, Keuruu
Kontiolahti
Keskuskoulu, Perho

Lohko a
Muhos -->
Ganander , Siikalatva
Nilo , Kuusamo

Lohko b
Liminganlahti , Liminka
Tupos , Liminka -->
Ylikylä , Kempele
Kastelli , Oulu -->

Lohko c
Haapavesi
Jokiranta , Ylivieska -->
Yhtenäiskoulu , Vaala
Merikatu , Raahe -->

Lohko d
Mestari , Kokkola

 

Aluefinaali 6
Oulu, Kastelli
Jokiranta, Ylivieska
Muhos
Mestari, Kokkola
Tupos, Liminka
Merikatu, Raahe


Tytöt yläkoulu

Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. Aluefinaaleista jatkaa vain voittajat . Ottelut pelattava 14.3. mennessä. Valtakunnallinen lopputurnaus pelataan Helsingissä 24.4.2019

Alue 1+2 Alue 3 Alue 4+5

  Lohko a
A. Edelfelt , Porvoo
Pääskytie , Porvoo -->
Yhtenäiskoulu , Pornainen

Lohko b
Hauho , Hämeenlinna -->
Kara , Riihimäki
PHYK , Helsinki
Parola, Hattula -->

Lohko c
Lauri , Mynämäki -->
Hirvikoski , Loimaa
Maijamäki , Naantali -->
Vesilahti

Lohko e
Mestari, Tampere

Lohko f
Nokia, Nokianvirta

Lohko g
Mestari, Rauma

 

Aluefinaali 1
Mestari, Rauma
Lauri, Mynämäki
Suopelto, Naantali
Nokia, Nokianvirta

 

Aluefinaali 2
Pääskytie, Porvoo
Parola, Hattula
Hauho, Hämeenlinna
Hatanpää, Tampere

 Lohko a
Koulukeskus , Uurainen
Keskuskoulu , Perho
Kontiolahti -->

Lohko b
Mestari , Mikkeli

Lohko c
Mestari , Jyväskylä

 

Aluefinaali 3
Mestari, Jyväskylä
Mestari, Mikkeli
Kontiolahti

 Lohko a
J.Ilkka , Ilmajoki -->
Yhteiskoulu , Kauhajoki
Alavus
Parkano, Yhteiskoulu -->

Lohko b
Lapua
Isokyrö -->
Etelänummi , Pietarsaari

Lohko c
Mestari , Kokkola

Lohko d
Mestari , Vaasa 

 

Aluefinaali 4
Parkano
Isokyrö

 

Aluefinaali 5
Mestari, Kokkola
Mestari, Vaasa
J. Ilkka, Ilmajoki -->

Alue 6    

 Lohko a
Muhos
Ganander , Siikalatva
Nilo , Kuusamo -->

Lohko 
Saloinen , Raahe
Liminganlahti , Liminka
Tupos , Liminka -->
Haapavesi -->

 

Aluefinaali 6
Nilo, Kuusamo
Tupos, Liminka
Haapavesi