Navi
Koululaiset / Palloilusarjat / Salibandy / Valtakunnallinen lopputurnaus 2019

Valtakunnallinen lopputurnaus 2019

HELSINGISSÄ, MYLLYPURON ARENA CENTER 24.-25.4.2019 

Lopulliset sijoitukset, lukiot

Pojat
1. Seinäjoki
2. Schildt, Jyväskylä
3. Kimpinen, Lappeenranta
4. Linnankoski, Porvoo
5. Liminka
6. Naantali
Tytöt
1. Linnankoski, Porvoo
2. Mynämäki
3. PHYK, Helsinki
4. Haapavesi
5. Alavus
6. Schildt, Jyväskylä
   

 

      LUKIO 25.4.    
           
      2    
      SC Hawks    
10:00 A Linnankoski, Porvoo (PL)   Naantali (PL) 5-5
10:50 A Naantali (PL)   Schildt, Jyväskylä (PL) 1-8
11:40 A Schildt, Jyväskylä (PL)   Linnankoski, Porvoo (PL) 4-4
12:40 P5-6 Naantali (PL)   Liminka (PL) 3-5
13:40 PVE Schildt, Jyväskylä (PL)   Kimpinen, Lappeenranta (PL) 2-1
  PFIN Schildt, Jyväskylä   Seinäjoki (PL) 1-2
           
           
      3    
      Oltermanni    
10:00 B Seinäjoki (PL)   Liminka (PL) 5-3
10:50 B Liminka (PL)   Kimpinen, Lappeenranta (PL) 2-5
11:40 B Kimpinen, Lappeenranta (PL)   Seinäjoki (PL) 3-6
12:40     Tauko    
13:40 PVE Seinäjoki (PL)   Linnankoski, Porvoo (PL) 10-0
14:40 PPR Kimpinen, Lappeenranta (PL)   Linnankoski, Porvoo (PL) 8-2
           
           
      4    
      Kopio Niini    
10:00 A PHYK, Helsinki (TL)   Linnankoski, Porvoo (TL) 1-2
10:50 A Linnankoski, Porvoo (TL)   Alavus (TL) 4-2
11:40 A Alavus (TL)   PHYK, Helsinki (TL) 4-4
12:40 T5-6 Alavus (TL)   Schildt, Jyväskylä (TL) 5-3
13:40 TVE Linnankoski, Porvoo (TL)   Haapavesi (TL) 3-0
14:40 TFIN Linnankoski, Porvoo (TL)   Mynämäki (TL) 3-1
           
           
      5    
      Tupla    
10:00 B Mynämäki (TL)   Schildt, Jyväskylä (TL) 4-3
10:50 B Schildt, Jyväskylä (TL)   Haapavesi (TL) 1-3
11:40 B Haapavesi (TL)   Mynämäki (TL) 0-5
12:40     Tauko    
13:40 TVE Mynämäki (TL)   PHYK, Helsinki (TL) 4-0
14:40 TPR Haapavesi (TL)   PHYK, Helsinki (TL) 3-4

 

Lopulliset sijoitukset yläkoulu

Yläkoulu pojat
1. Kastelli, Oulu
2. Länsi-Pori, Pori
3. Vaajakoski, Jyväskylä
4. Rantakylä, Mikkeli
5. Linnajoki, Porvoo
6. Yhteiskoulu, Parkano
Yläkoulu tytöt
1. Lauri, Mynämäki
2. Nilo, Kuusamo
3. Yhteiskoulu, Parkano
4. Pääskytie, Porvoo
5. Kontiolahti
6. J. Ilkka, Ilmajoki
      YLÄKOULU 24.4.    
           
      2    
      SC Hawks    
10:00 A Linnajoki, Porvoo (PYK)   Länsi-Pori, Pori (PYK) 3-6
10:50 A Länsi-Pori, Pori (PYK)   Kastelli, Oulu (PYK)  1-5
11:40 A Kastelli, Oulu (PYK)   Linnajoki, Porvoo (PYK) 11-4
12:40 P5-6 Linnajoki, Porvoo (PYK)   Yhteiskoulu, Parkano (PYK)  5-4 vl
13:40 PVE Kastelli, Oulu (PYK)   Rantakylä, Mikkeli (PYK) 6-2
14:40 PFIN Kastelli, Oulu (PYK)   Länsi-Pori, Pori (PYK) 6-2
            
           
      3    
      Oltermanni    
10:00 B Yhteiskoulu, Parkano (PYK)   Rantakylä, Mikkeli (PYK) 3-6
10:50 B Rantakylä, Mikkeli (PYK)   Vaajakoski, Jyväskylä (PYK)  4-6
11:40 B Vaajakoski, Jyväskylä (PYK)   Yhteiskoulu, Parkano (PYK)  3-2
12:40     Tauko    
13:40 PVE Vaajakoski, Jyväskylä (PYK)   Länsi-Pori, Pori (PYK)  0-1
14:40 PPR Vaajakoski, Jyväskylä (PYK)   Rantakylä, Mikkeli (PYK) 3-0
           
            
      4     
      Kopio Niini    
10:00 A Lauri, Mynämäki (TYK)   Pääskytie, Porvoo (TYK) 4-0
10:50 A Pääskytie, Porvoo (TYK)   Kontiolahti (TYK)  3-2
11:40 A Kontiolahti (TYK)   Lauri, Mynämäki (TYK)  4-9
12:40 T5-6 Kontiolahti (TYK)   J. Ilkka, Ilmajoki (TYK)  6-1
13:40 TVE Lauri, Mynämäki (TYK)   Yhteiskoulu, Parkano (TYK)  8-1
14:40 TFIN Lauri, Mynämäki (TYK)   Nilo, Kuusamo (TYK) 4-2
           
           
      5    
      Tupla    
10:00 B Yhteiskoulu, Parkano (TYK)   Nilo, Kuusamo (TYK)  2-4
10:50 B Nilo, Kuusamo (TYK)   J. Ilkka, Ilmajoki (TYK) 4-0
11:40 B J. Ilkka, Ilmajoki (TYK)   Yhteiskoulu, Parkano (TYK) 2-5
12:40     Tauko    
13:40 TVE Nilo, Kuusamo (TYK)   Pääskytie, Porvoo(TYK)  4-3
14:40 TPR Yhteiskoulu, Parkano (TYK)   Pääskytie, Porvoo (TYK) 4-1
4-1
 

 

      LUKIO 25.4.    
           
      2    
      SC Hawks    
10:00 A Linnankoski, Porvoo (PL)   Naantali (PL)  
10:50 A Naantali (PL)   Schildt, Jyväskylä (PL)  
11:40 A Schildt, Jyväskylä (PL)   Linnankoski, Porvoo (PL)  
12:40 P5-6 Lohkon A 3. (PL)   Lohkon B 3. (PL)  
13:40 PVE Lohkon A 1. (PL)   Lohkon B 2. (PL)  
  PFIN VOI PA1./PB2.   VOI PB1./PA2.  
           
           
      3    
      Oltermanni    
10:00 B Seinäjoki (PL)   Liminka (PL)  
10:50 B Liminka (PL)   Kimpinen, Lappeenranta (PL)  
11:40 B Kimpinen, Lappeenranta (PL)   Seinäjoki (PL)  
12:40     Tauko    
13:40 PVE Lohkon B 1. (PL)   Lohkon A 2. (PL)  
14:40 PPR HÄV PB1./PA2.   HÄV PA1./PB2.  
           
           
      4    
      Kopio Niini    
10:00 A PHYK, Helsinki (TL)   Linnankoski, Porvoo (TL)  
10:50 A Linnankoski, Porvoo (TL)   Alavus (TL)  
11:40 A Alavus (TL)   PHYK, Helsinki (TL)  
12:40 T5-6 Lohkon A 3. (TL)   Lohkon B 3. (TL)  
13:40 TVE Lohkon A 1. (TL)   Lohkon B 2. (TL)  
14:40 TFIN VOI TA1./TB2.   VOI TB1./TA2.  
           
           
      5    
      Tupla    
10:00 B Mynämäki (TL)   Schildt, Jyväskylä (TL)  
10:50 B Schildt, Jyväskylä (TL)   Haapavesi (TL)  
11:40 B Haapavesi (TL)   Mynämäki (TL)  
12:40     Tauko    
13:40 TVE Lohkon B 1. (TL)   Lohkon A 2. (TL)  
14:40 TPR HÄV TA1./TB2.   HÄV TB1./TA2.