Navi
Koululaiset / Palloilusarjat / Salibandy / Vanhat kaaviot salibandy 15-16

 salibandy 2015-2016

 Pojat lukio Tytöt lukio Pojat yläkoulu Tytöt yläkoulu

Valtakunnallinen lopputurnaus Helsingissä 27.-28.4.2016

Pojat lukio

Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. Ensimmäisen kierroksen kolmen joukkueen turnauksista jatkaa voittaja ja neljän joukkueen turnauksista kaksi parasta. 1. kierros pitää olla pelattuna 21.1.2016 mennessä.

2. tulee olla pelattuna 10.3. / aluefinaalit 24.3. Aluefinaaleista jatkaa vain voittajat Helsingissä pelattavaan lopputurnaukseen. Lopputurnaus pelataan Myllypurossa (yläkoulut 27.4. ja lukiot 28.4.)

Alue 1+2   Alue 3

Lohko a
Helsinki , PHYK -->
Espoo , Leppävaara
Vantaa , Lumo

Lohko b
Porvoo , Linnankoski
Kerava
Vantaa , Sotunki -->

Lohko c
Kirkkonummi , Porkkala -->
Nurmijärvi , Rajamäki
Nurmijärvi , Yhteiskoulu

Lohko d
Riihimäki -->
Järvenpää
Mäntsälä

Lohko e
Hämeenlinna , Lammi -->
Hämeenlinna , Lyseo
Janakkala , Turenki

Lohko f
Punkalaidun
Lempäälä -->
Hattula , Parola

Lohko g
Hämeenkyrö , FES
Pirkkala -->
Pälkäne

Lohko h
Pori , Mestari (PSYL) -->
Rauma , Lyseo
Huittinen , Lauttakylä 



Lohko a
Heinola -->
Lahti , Lyseo
Iitti

Lohko b
Kouvola , Yhteislyseo -->
Kouvola , Valkeala
Virolahti

Lohko c
Mikkeli
Joroinen
Lappeenranta , Kimpinen -->

Lohko d
Jyväskylä , mestari

2. KIERROS

Alue 1+2

Lohko a
Vantaa , Sotunki
Helsinki , PHYK
Kirkkonummi , Porkkala

Lohko b
Hämeenlinna , Lammi 
Lempäälä
Riihimäki

Lohko c
Pori , Mestari (PSYL)
Pirkkala
Tampereen teknillinen lukio 

ALUEFINAALI
Kirkkonummi, Porkkala -->
Riihimäki
Pori, PSYL -->

 

 

2. KIERROS

Alue 3

Aluefinaali
Lappeenranta, Kimpinen -->
Heinola
Kouvola , Yhteislyseo
Jyväskylä, mestari 

Alue 4 Alue 5 Alue 6

Lohko a
Sotkamo 1
Sotkamo 2
Kuopio , Klassikka

Lohko b
Sonkajärvi
Sotkamo 3 -->
Pihtipudas

Lohko c
Kontiolahti
Joensuu , Lyseo
Joensuu , Yhteiskoulu -->

Lohko a
Seinäjoki , Nurmo
Seinäjoki -->
Ähtäri
Keuruu -->

Lohko b
Isokyrö , Kyrönmaa -->
Kurikka , Jurva
Kauhava

Lohko c
Vaasa , Lyseo -->
Ilmajoki
Teuva

Lohko a
Ranua -->
Ii
Rovaniemi , Lyseonpuisto

Lohko b
Ylivieska
Haapavesi -->
Kalajoki
Haapajärvi --> 

Lohko c
Liminka
Kempele -->
Haukipudas

Lohko d
Sievi -->
Toholampi
Veteli

Lohko e
Kokkola, Länsipuisto

Lohko d
Oulu , Kastelli 

2. KIERROS

Alue 4
Aluefinaali
Sotkamo 3
Kuopio, Klassikka
Joensuu, Yhteiskoulu -->

2. KIERROS

Alue 5
Aluefinaali
Seinäjoki -->
Isokyrö, Kyrönmaa
Vaasa, Lyseo
Keuruu 

 2. KIERROS

Alue 6
Lohko a
Oulu, Kastelli -->
Kempele -->
Ranua
Haapajärvi

Lohko b
Kokkola, Länsipuisto

Sievi -->
Haapavesi

ALUEFINAALI
Kempele
Sievi
Oulu, Kastelli -->

Valtakunnallinen lopputurnaus Helsingissä 28.4.

1. JOENSUU, YHTEISKOULU (PL)
2. OULU, KASTELLI (PL)
3. LAPPEENRANTA, KIMPINEN (PL)
4. SEINÄJOKI (PL)
5. KIRKKONUMMI, PORKKALA (PL)
6. PORI, PSYL (PL)

Pojat lukio Tytöt lukio Pojat yläkoulu Tytöt yläkoulu

Tytöt lukio

 Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. Ensimmäisen kierroksen kolmen joukkueen turnauksista jatkaa voittaja ja neljän joukkueen turnauksista kaksi parasta. 1. kierros pitää olla pelattuna 21.1.2016 mennessä. Aluefinaalien voittajat valtakunnalliseen lopputurnaukseen.

2. tulee olla pelattuna 10.3. / aluefinaalit 24.3. Aluefinaaleista jatkaa vain voittajat Helsingissä pelattavaan lopputurnaukseen. Lopputurnaus pelataan Myllypurossa (yläkoulut 27.4. ja lukiot 28.4.)

Alue 1+2 Alue 2 Alue 3

Lohko a
Lohja , Yhteislyseo -->
Nurmijärvi , Arkadia
Nurmijärvi , Rajamäki

Lohko b
Vantaa , Sotunki
Helsinki , PHYK -->
Porvoo , Linnankoski
Järvenpää -->

Lohko c
Lahti , Lyseo -->
Heinola
Riihimäki 

ALUEFINAALI

Uusikaupunki -->
Rauma , Lyseo
Punkalaidun 

ALUEFINAALI
Mikkeli
Joroinen
Lappeenranta , Kimpinen -->

2. KIERROS

Alue 1
Aluefinaali
Helsinki, PHYK
Lohja, Yhteislyseo
Järvenpää
Lahti, Lyseo 

   
Alue 5   Alue 6

Lohko a
Vaasa , Lyseo
Ilmajoki -->
Teuva ,

Lohko b
Seinäjoki
Lapua -->
Keuruu

Lohko c
Kokkola, Länsipuisto



Lohko a
Haapavesi
Ylivieska
Sievi -->
Sotkamo -->

Lohko b
Liminka
Kempele
Rovaniemi , Lyseonpuisto -->

2. KIERROS
Alue 5
Aluefinaali
Ilmajoki -->
Lapua
Kokkola, Länsipuisto 

   2. KIERROS
Alue 6
Aluefinaali
Sievi
Sotkamo
Rovaniemi, Lyseonpuisto -->
 

Valtakunnallinen lopputurnaus Helsingissä 28.4.
Tytöt
1. HELSINKI, PHYK (TL)
2. LAPPEENRANTA, KIMPINEN (TL)
3. LAHTI, LYSEO (TL)
4. JÄRVENPÄÄ (TL)
5. ROVANIEMI (TL)
6. ILMAJOKI (TL)

 Pojat lukio Tytöt lukio Pojat yläkoulu Tytöt yläkoulu

Pojat yläkoulu

 Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. Ensimmäisen kierroksen kolmen joukkueen turnauksista jatkaa voittaja ja neljän joukkueen turnauksista kaksi parasta. 1. kierros pitää olla pelattuna 21.1.2016 mennessä.

2. tulee olla pelattuna 10.3. / aluefinaalit 24.3. Aluefinaaleista jatkaa vain voittajat Helsingissä pelattavaan lopputurnaukseen. Lopputurnaus pelataan Myllypurossa (yläkoulut 27.4. ja lukiot 28.4.)

Alue 1   Alue 2+3

Lohko a
Helsinki , PHYK
Helsinki , Suomalais-ven.
Helsinki , MYK -->

Lohko b
Porvoo , Linnajoki -->
Askola
Pornainen

Lohko c
Lahti , Salpausselkä
Hollola -->
Mäntsälä , Riihenmäki

Lohko d
Hyvinkää , Vehkoja
Nurmijärvi , Yhteiskoulu
Nurmijärvi , Rajamäki -->


Lohko a
Nakkila
Huittinen , Pellonpuisto -->
Punkalaidun

Lohko b
Parkano
Nokia , Emäkoski
Nokia , Nokianvirta -->

Lohko c
Lempäälä , Hakkari
Lempäälä , Sääksjärvi
Pirkkala -->
Vesilahti -->

Lohko d
Hämeenlinna , Hauho
Akaa , Viiala
Kangasala , Pitkäjärvi -->

Lohko e
Hämeenlinna , Hakkala -->
Hattula , Parola
Pälkäne

Lohko f
Riihimäki , Pohjolanrinne
Janakkala , Turenki -->
Humppila

Lohko g
Rauma , Mestari

Lohko h
Pori , Mestari

Lohko i
Tampere , Mestari

2. KIERROS

Alue 1
Aluefinaali
Porvoo , Linnajoki
Nurmijärvi , Rajamäki
Hollola -->
Helsinki , MYK 

 

2. KIERROS

Alue 2+3
Lohko a
Hämeenlinna , Hakkala
Janakkala , Turenki
Vesilahti -->

Lohko b
Tampere , Kaukajärvi -->
Pirkkala
Nokia , Nokianvirta -->
Kangasala , Pitkäjärvi

Lohko c
Rauma , Mestari
Pori , Mestari
Huittinen , Pellonpuisto -->

ALUEFINAALI
Tampere, Kaukajärvi
Vesilahti
Nokia, Nokianvirta -->
Huittinen, Pellonpuisto -->

Alue 4 Alue 5 Alue 6

Lohko a
Heinola , Lyseonmäki -->
Mäntyharju
Sysmä

Lohko b
Luumäki , Taavetti -->
Virolahti
Kouvola , Elimäki

Lohko c
Lappeenranta , Kimpinen
Lappeenranta , Kesämäenrinne -->
Taipalsaari , Saimaanharju

Lohko d
Mikkeli , Rantakylä -->
Joroinen
Kouvola , Valkeala

Lohko e
Jämsä , Paunu -->
Jämsä , Kankarisvesi
Juupajoki

Lohko f
Uurainen
Saarijärvi
Keuruu -->

Lohko g
Joensuu , Pataluoto
Joensuu , Pyhäselkä -->
Rääkkylä

Lohko h
Kontiolahti -->
Nurmes , Kirkkokatu
Sonkajärvi , Lyseotie

Lohko i
Jyväskylä , Mestari

Lohko a
Teuva
Kurikka , Jurva
Kauhajoki -->

Lohko b
Seinäjoki , Lyseo -->
Seinäjoki , Nurmo
Seinäjoki , Yhteiskoulu -->
Ähtäri

Lohko c
Lapua
Isokyrö-->
Ilmajoki , J.Ilkka

Lohko d
Toholampi , Kuusisto
Haapavesi
Pietarsaari , Etelänummi -->

Lohko a
Kokkola , Mestari

Lohko a
Kempele , Kirkonkylä -->
Muhos
Tyrnävä , Kuulampi

Lohko b
Ranua
Ii , Valtari
Simo -->

Lohko c
Liminka , Liminganlahti -->
Liminka , Tupos -->
Lumijoki
Raahe , Pattanen

 

2. KIERROS

Alue 4
Lohko a
Lpr , Kesämäenrinne-->
Luumäki , Taavetti
Heinola , Lyseonmäki 

Lohko b
Mikkeli , Rantakylä
Joensuu , Pyhäselkä
Kontiolahti -->

Lohko c
Jyväskylä , Mestari
Jämsä , Paunu 
Keuruu

ALUEFINAALI
Jyväskylä, Vaajakoski -->
Kontiolahti
Lappeenranta, Kesämäenrinne 

2. KIERROS

Alue 5

Lohko a
Isokyrö
Kauhajoki
Seinäjoki , Lyseo -->

Lohko b
Seinäjoki , Yhteiskoulu -->
Kokkola , Hakalahti
Pietarsaari , Etelänummi

ALUEFINAALI
Seinäjoki, Lyseo
Seinäjoki, Yhteiskoulu
Vaasa, Variska 

 2. KIERROS

Alue 6
Aluefinaali
Kempele , Kirkonkylä -->
Simo
Liminka , Liminganlahti
Liminka , Tupos

Valtakunnallinen lopputurnaus Helsingissä 27.4.

1. NOKIA, NOKIANVIRTA (PYA)

2. SEINÄJOKI, LYSEO (PYA)
3. HUITTINEN, PELLONPUISTO (PYA)
4. HOLLOLA (PYA)
5. KEMPELE, KIRKONKYLÄ (PYA)
6. JYVÄSKYLÄ, VAAJAKOSKI (PYA)

 

 Pojat lukio Tytöt lukio Pojat yläkoulu Tytöt yläkoulu

Tytöt yläkoulu

Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. Ensimmäisen kierroksen kolmen joukkueen turnauksista jatkaa voittaja ja neljän joukkueen turnauksista kaksi parasta. 1. kierros pitää olla pelattuna 21.1.2016 mennessä.

2. tulee olla pelattuna 10.3. / aluefinaalit 24.3. Aluefinaaleista jatkaa vain voittajat Helsingissä pelattavaan lopputurnaukseen. Lopputurnaus pelataan Myllypurossa (yläkoulut 27.4. ja lukiot 28.4.)

Alue 1+2   Alue 3

Lohko a
Helsinki , Haaga
Helsinki , PHYK
Sipoo , Sipoonlahti-->

Lohko b
Porvoo , Linnajoki -->
Porvoo , Pääskytie
Pornainen

Lohko c
Hämeenlinna , Hakkala -->
Nurmijärvi , Rajamäki
Nurmijärvi , Yhteiskoulu

Lohko d
Hämeenlinna , Hauho
Riihimäki , Kara -->
Pirkkala

Lohko e
Punkalaidun
Vesilahti -->
Uusikaupunki , Viikainen -->
Tampere , Mestari 

 

Lohko a
Heinola , Lyseonmäki
Sysmä -->
Luumäki , Taavetti

Lohko b
Joroinen
Mikkeli , Rantakylä
Kontiolahti -->

Lohko c
Jyväskylä , Mestari

2. KIERROS

Alue 1+2
Aluefinaali 1
Riihimäki , Kara
Sipoo , Sipoonlahti
Porvoo , Linnajoki -->

Aluefinaali 2
Vesilahti
Hämeenlinna , Hakkala -->
Uusikaupunki , Viikainen

 

2. KIERROS

Alue 3
Aluefinaali
Jyväskylä, Kilpinen
Sysmä -->
Kontiolahti 

Alue 4+5   Alue 6

Lohko a
Ilmajoki , J.Ilkka -->
Alavus -->
Ähtäri
Keuruu

Lohko b
Lapua
Kauhava
Pietarsaari, Etelänummi -->

Lohko c
Teuva
Seinäjoki , Nurmo
Isokyrö -->

Lohko d
Kokkola, Mestari



Lohko a
Haapavesi -->
Liminka , Liminganlahti -->
Liminka , Tupos
Raahe , Saloinen

Lohko b
Kemi , Hepola
Kemi , Syväkangas
Muhos -->

2. KIERROS

Alue 4+5
Aluefinaali 4
Pietarsaari, Etelänummi -->
Kokkola, Hakalahti
Alavus

Aluefinaali 5
Isokyrö
Ilmajoki, J.Ilkka -->

 

 2. KIERROS

Alue 6
Aluefinaali

Haapavesi
Liminka, Liminganlahti -->
Muhos

Valtakunnallinen lopputurnaus Helsingissä 27.4. 

Tytöt
1. SYSMÄ (TYA)
2. PORVOO, LINNAJOKI (TYA)
3. LIMINKA, LIMINGANLAHTI (TYA)
4. HÄMEENLINNA, HAKKALA (TYA)
5. ILMAJOKI, J.ILKKA (TYA)
6. PIETARSAARI, ETELÄNUMMI (TYA)