Navi
Open keidas / Opettajaliikunta / Kaukalopallo / A-sarja kaukis 2019

 

 opettajien a-sarjan kaukalopallo 2019

Kuopio 30.-31.3.2019 

Sijoitukset

1. Lappeenranta
2.  Kauko, Kuopio
3. Hope, Haukipudas
4.  Jyväskylän opettajat
5. Kangasala
6. Kempele
7.  Iin keltainen vaara
8. Oulu 2
9. Muhos
10. Oulun Opet 1

Katso ottelukohtaiset tilastot täältä 

      Lauantai 30.3.2019 kenttä 1    
           
10:00 Lohko a Jyväskylän opettajat   Hope 4-3
10:30 Lohko a Oulun Opet 1   Iin Keltainen Vaara 2-4
11:05          
11:20 Lohko a Jyväskylän opettajat   Kangasalan kanuunat 1-3
11:50 Lohko a Iin Keltainen Vaara   Hope 1-7
12:25          
12:40 Lohko a Kangasalan kanuunat   Oulun Opet 1 5-2
13:10 Lohko a Iin Keltainen Vaara   Jyväskylän opettajat 4-6
13:45          
14:00 Lohko a Hope   Oulun Opet 1 9-2
14:30 Lohko a Kangasalan kanuunat   Iin Keltainen Vaara 13-2
15:05          
15:20 Lohko a Hope   Kangasalan kanuunat 4-1
15:50 Lohko a Oulun Opet 1   Jyväskylän opettajat 2-6
16:20 jää tyhjä        
           
      Lauantai 30.3.2019 kenttä 2    
9:30 Lohko b Kempele   Kauko 5-6
10:00 Lohko b Oulu 2   Muhos 4-3
10:35 jää        
10:50 Lohko b Kauko   Lappeenranta 7-5
11:20 Lohko b Lappeenranta   Oulu 2 4-2
11:55 jää        
12:10 Lohko b Muhos   Kauko 5-10
12:40 Lohko b Kempele   Lappeenranta 0-3
13:15 jää        
13:30 Lohko b Kauko   Oulu 2 7-1
14:00 Lohko b Muhos   Kempele 2-8
14:35 jää        
14:50 Lohko b Oulu 2   Kempele 3-7
15:20 Lohko b Lappeenranta   Muhos 7-0
15:50 jää tyhjä        
           
      Sunnuntai 31.3.2019 kenttä 1    
9:30 5-8 A3 Kangasala   B4 Oulu 2 4-2
10:05 1-4 A1 Hope   B2 Lappeenranta 1-9
10:40 jää        
10:55 5-6  Kangasala   Kempele 3-2
11:30 7-8 Ii   Oulu 2 5-3
12:05 jää        
12:20 1-2 Lappeenranta    Kauko 3-1
13:50 jää tyhjä        
           
      Sunnuntai 31.3.2019 kenttä 2    
           
10:00 5-8 B3 Kempele   A4 Ii 7-3
10:35 1-4 B1 Kauko   A2 Jyväskylän opettajat 8-0
11:10 jää        
11:25 9-10 (2 erää) A5  Oulun opet 1   B5 Muhos  7-8
12:00 9-10 (2 erää)        
12:30 jää        
12:45 3-4 Hope   Jyväskylän opettajat  3-1
13:20 jää tyhjä        

 

Alkusarja:

  ott voi tp häv teh pää pis
Lohko a              
Hope, Haukipudas 4 3 0 1 23 8 6
Jyväskylän opettajat 4 3 0 1 17 12 6
Kangasalan kanuunat 4 2 0 1 22 9 6
Iin Keltainen Vaara 4 1 0 3 11 28 2
Oulun Opet 1 4 0 0 4 8 25 0
               
Lohko b              
Kauko, Kuopio 4 4 0 0 30 16 8
Lappeenranta 4 3 0 1 19 9 6
Kempele 4 2 0 2 20 14 4
Oulu 2 4 1 0 3 10 21 2
Muhos 4 0 0 4 10 29 0