Hyppää sisältöön
Marraskuu
2
Aika:
2.11.2022 – 31.05.2023
Paikka:
Valtakunnallinen
Järjestäjä:
Koululiikuntaliitto ja Salibandyliitto

Ilmoittaudu

SäbäKipinä

Koululiikuntaliiton ja Salibandyliiton SäbäKipinä on alakouluille suunnattu uusi toimintamalli, jossa koko luokka toimii yhdessä liikunnan parissa. SäbäKipinä tuo kouluille salibandya hauskasti ja motivoivasti.

Katso lisää www.kll.fi/sabakipina

Mitä kaikkea SäbäKipinä on?
Osallistuvat koulut ja opettajat voivat itse päättää mitä kaikkea SäbäKipinältä haluavat ja valita seuraavista. Ilmoittautumalla mukaan saa koulu/luokka SäbäKipinä materiaalipaketin ja mahdollisuuden kaikkeen seuraavaan!

  • Alueellisia salibandykisailuja luokkajoukkuein
  • Mahdollisuus osallistua SäbäKipinän virtuaaliviikkoon ja hyödyntää materiaaleja opetuksen tueksi
  • Taiturkilpailu, jossa punnitaan salibandyn tekniikkataitoja.
  • Pelinohjaajakoulutuksia koululaisille
  • Liikunnallisia mahdollisuuksia myös ei aktiivisille koululaisille
  • Maajoukkuepelaajien haasteita ja kannustusmateriaalia
  • Mahdollisuus saada koululle liikunnallisia palkintoja
  • Opettajakoulutuksia

Miten mukaan?

Opettaja ilmoittaa luokkansa maksutta mukaan SäbäKipinään. Opettaja voi ilmoittaa kerralla myös useamman luokan mukaan. Ilmoittautuneille lähetetään lisämateriaalia ja mahdollisuus osallistua mukaan aluekisaan, taiturikisaan tai koulutuksiin.
Ilmoita luokkasi ja koulusi maksutta mukaan 28.10.. mennessä.

Postitettavat materiaalit lähetetään kouluille 16.9. alkaen. Muun materiaalin saa heti käyttöönsä ilmoittauduttua.

Ilmoittaudu

Jaa somessa:

Tilaa uutiskirjeemme

Kuulet uusimmat uutisemme seitsemän kertaa vuodessa.
Voit peruuttaa tilauksen koska tahansa uutiskirjeen linkistä.