Navi
Koululaiset / Palloilusarjat / Salibandy / Kaaviot salibandy 19-20

 SALIBANDY 2019-2020

 HUOM! KAIKKI KLL:N TAPAHTUMAT ON PERUTTU TOUKOKUUN LOPPUUN ASTI!

Pojat lukio Tytöt lukio Pojat yläkoulu Tytöt yläkoulu

Pojat lukio

Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen.Ensimmäinen kierros on pelattava 17.1. mennessä. Kolmen joukkueen turnauksista jatkaa voittaja ja neljän joukkueen turnauksista kaksi parasta. Aluefinaaleista jatkaa kuitenkin vain voittajat. Valtakunnallinen lopputurnaus pelataan Helsingissä 23.4.2020

Alue 1 Alue 2 Alue 3

Lohko a
Turenki , Janakkala
Parola Hattula
Lempäälä -->

Lohko b
Järvenpää
Linnankoski , Porvoo -->
Mäntsälä

Lohko c
PHYK, Helsinki
Vaskivuori , Vantaa
Sotunki Vantaa -->

Lohko a

Pälkäne
Kangasala -->
Keuruu
Yhteislukio , Pirkkala -->

Lohko b
Lauttakylä , Huittinen -->
Nokia
Parkano

Lohko c
Naantali -->
Nousiainen
Mynämäki

Aluefinaali 3
Mikkeli -->
Kimpinen , Lappeenranta
Schildt , Jyväskylä
Rautalampi
Klassillinen, Kuopio

Alue 4 Alue 5  Alue 6

Aluefinaali 4
Sotkamo
Sotkamo 2
Kontiolahti , Kontiolahti
Yhteiskoulu , Joensuu -->

Lohko a

Kyrönmaa , Isokyrö
Ilmajoki -->
Perho

Lohko b
Nurmo Seinäjoki

Seinäjoki -->
Lyseo , Vaasa

Lohko c
Mestari Kokkola

Lohko a
Liminka -->
Kempele
Muhos -->
Ii

Lohko b
Pihtipudas
Haapajärvi
Haapavesi -->

     

2.kierros (31.3. mennessä)
Aluefinaalien voittajat
lopputurnaukseen.
Kursivoitu joukkue
järjestää turnauksen.

2.kierros (31.3. mennessä)
Aluefinaalien voittajat
lopputurnaukseen.
Kursivoitu joukkue
järjestää turnauksen.

2.kierros (31.3. mennessä)
Aluefinaalien voittajat
lopputurnaukseen.
Kursivoitu joukkue
järjestää turnauksen.

Alue 1
Aluefinaali 1
Linnankoski, Porvoo
Sotunki, Vantaa -->
Lempäälä
Alue 2
Aluefinaali 2
Naantali
Lauttakylä , Huittinen
Yhteislukio , Pirkkala -->
Kangasala
Alue 3
Aluefinaali 3
Mikkeli -->
Kimpinen , Lappeenranta
Schildt , Jyväskylä
Rautalampi
Klassillinen, Kuopio
Alue 4
Aluefinaali 4
Sotkamo
Sotkamo 2
Kontiolahti , Kontiolahti
Yhteiskoulu , Joensuu -->
Alue 5
Aluefinaali 5
Seinäjoki -->
Ilmajoki
Mestari, Kokkola
Alue 6
Aluefinaali 6
Muhos -->
Liminka
Haapavesi
 

Valtakunnallinen
lopputurnaus 23.4.2020
Helsingissä

Sotunki, Vantaa
Yhteislukio, Pirkkala
Mikkeli
Yhteiskoulu, Joensuu
Seinäjoki
Muhos

 


Tytöt lukio

Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen.Aluefinaalien voittajat jatkoon (alueelta 1+2 jatkaa kaksi parasta). Valtakunnallinen lopputurnaus pelataan Helsingissä 23.4.2020

Alue 1+2   Alue 3

Aluefinaali 1+2
PHYK , Helsinki
Sotunki , Vantaa
Linnankoski , Porvoo
Mikkeli

 

Aluefinaali 3
Mynämäki -->
Lyseo , Rauma
Riihimäki

Alue 4 Alue 5 Alue 6

Aluefinaali 4
Nurmo , Seinäjoki
Seinäjoki -->
Lyseo , Vaasa

Aluefinaali 5
Ilmajoki
Alavus -->
Perho

Aluefinaali 6
Haapavesi -->
Muhos
Ii
Sotkamo

 

Valtakunnallinen
lopputurnaus 23.4.2020
Helsingissä

Alueen 1 1.
Alueen 1 2.
Mynämäki
Seinäjoki
Alavus
Haapavesi

 


Pojat yläkoulu

Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. Ensimmäinen kierros on pelattava 17.1. mennessä. Kolmen joukkueen turnauksista jatkaa voittaja ja neljän joukkueen turnauksista kaksi parasta. Aluefinaaleista jatkaa kuitenkin vain voittajat.
Valtakunnallinen lopputurnaus pelataan Helsingissä 22.4.2020

Alue 1+2   Alue 3

Lohko a
A. Edelfelt , Porvoo -->
Yhtenäiskoulu , Pornainen -->
Askola
Harjurinne , Loviisa

Lohko b
Linnajoki , Porvoo -->
Pääskytie , Porvoo
PHYK , Helsinki

Lohko c
Vehkoja , Hyvinkää
Tapainlinna , Hyvinkää -->
Kuoppanummi , Vihti

Lohko d
Hakkala , Hämeenlinna
Kauriala , Hämeenlinna -->
Parola , Hattula
Hauho, Hämeenlinna -->

Lohko e
Yhtenäiskoulu , Mäntyharju -->

Iitti
Yhtenäiskoulu , Padasjoki

Lohko f
Turenki , Janakkala

Heinsuon koulu , Hollola
Salpausselkä , Lahti -->

Lohko g
Vehkalahti , Hamina

Virolahti
Kimpinen , Lappeenranta -->

 

Lohko a
Yhtenäiskoulu , Punkalaidun
Yhtenäiskoulu , Vesilahti
Hakkari , Lempäälä -->

Lohko b
Yhteiskoulu , Nakkila

Lauri , Mynämäki
Suupaniitty , Pirkkala -->

Lohko c
Pellonpuisto , Huittinen -->

Henrik , Nousiainen
Hevospitäjä , Ypäjä

Lohko d
Mestari , Rauma

Alue 4 Alue 5 Alue 6

Lohko a
Kontiolahti -->
Tietäväinen , Tohmajärvi
Matti Lohi , Rautalampi

Lohko b
Nisulanmäki , Muurame -->
Koulukeskus , Toivakka
Koulukeskus , Uurainen
Hiekanpää , Pieksämäki -->

Lohko c
Mestari , Jyväskylä

Lohko d
Mestari, Mikkeli

Lohko a
Yhteiskoulu , Kauhajoki
J. Ilkka , Ilmajoki -->
Yhtenäiskoulu , Parkano

Lohko c
Yhteiskoulu , Seinäjoki
Pruuki , Seinäjoki
Nurmo , Seinäjoki -->

Lohko d
Lyseo , Seinäjoki
Yhtenäiskoulu , Teuva
Yhtenäiskoulu , Kihniö -->

Lohko e
Harjuniitty , Nokia
Emäkoski , Nokia -->
Nokianvirta , Nokia
Kauraslammi , Ylöjärvi -->

Lohko f
Mestari , Tampere

Lohko a
Haapavesi -->
Niva-Kaija , Nivala
Gananderin koulu , Siikalatva

Lohko b
Mestari , Kempele -->
Muhos
Tupos , Liminka -->
Merenoja , Kalajoki

Lohko c
Lapua
Isokyrö -->
Keskuskoulu , Perho

Lohko d
Mestari , Kokkola

Lohko e
Mestari, Oulu

     

2.kierros (31.3. mennessä)
Aluefinaalien voittajat
lopputurnaukseen.
Kursivoitu joukkue
järjestää turnauksen.

2.kierros (31.3. mennessä)
Aluefinaalien voittajat
lopputurnaukseen.
Kursivoitu joukkue
järjestää turnauksen.

2.kierros (31.3. mennessä)
Aluefinaalien voittajat
lopputurnaukseen.
Kursivoitu joukkue
järjestää turnauksen.

Alue 1+2
Aluefinaali 1
Hauho, Hämeenlinna
Kauriala, Hämeenlinna
Tapainlinna, Hyvinkää
Yhtenäiskoulu, Pornainen

Aluefinaali 2
Porvoo, Linnajoki
Porvoo, A.Edelfelt
Salpausselkä, Lahti
Kimpinen, Lappeenranta

  Alue 3
Aluefinaali
Pellonpuisto, Huittinen
Mestari, Rauma -->
Suupaniitty, Pirkkala
Hakkari, Lempäälä
Alue 4
Aluefinaali 4
Normaalikoulu, Jyväskylä
Nisulanmäki, Muurame
Kontiolahti
Mestari, Mikkeli
Yhtenäiskoulu, Mäntyharju !!!
Hiekanpää, Pieksämäki

Alue 5
Aluefinaali 5
J. Ilkka, Ilmajoki
Kauraslammi, Ylöjärvi
Mestari, Tampere
Yhtenäiskoulu, Kihniö
Nurmo, Seinäjoki -->
Emäkoski, Nokia

Alue 6
Aluefinaali 6
Kastelli, Oulu -->
Kempele
Isokyrö
Haapavesi
Tupos, Liminka
Mestari, Kokkola

 

Valtakunnallinen
lopputurnaus 24.4.2020
Helsingissä

Alueen 1 1.
Porvoo, Linnajoki
Rauma
Alueen 4 1.
Nurmo, Seinäjoki
Kastelli, Oulu

 

Tytöt yläkoulu

Kursivoitu joukkue järjestää turnauksen. Ensimmäinen kierros on pelattava 17.1. mennessä. Kolmen joukkueen turnauksista jatkaa voittaja ja neljän joukkueen turnauksista kaksi parasta. Aluefinaaleista jatkaa kuitenkin vain voittajat. Kuuden joukkueen aluefinaali pelataan kahdessa alkulohkossa joiden voittajat pelaavat varsinaisen aluefinaaliottelun. Valtakunnallinen lopputurnaus pelataan Helsingissä 22.4.2020

Alue 1+2   Alue 3+4

Lohko a
Linnajoki , Porvoo
Pääskytie , Porvoo -->
PHYK , Helsinki

Lohko b
Heinsuo , Hollola
Yhtenäiskoulu , Pornainen -->
Otalampi , Vihti

Lohko c
Hakkala , Hämeenlinna -->
Hakkari , Lempäälä -->
Nokianvirta , Nokia
Suupaniitty , Pirkkala

Lohko d
Lauri , Mynämäki -->
HJ Nortamo , Rauma
Yhtenäiskoulu , Vesilahti

Lohko e
Mestari , Tampere

 

Lohko a
Isokyrö -->
Lapua -->
Etelänummi , Pietarsaari
Keskuskoulu , Perho

Lohko b
Yhteiskoulu , Kauhajoki
J. Ilkka , Ilmajoki
Yhteiskoulu , Parkano -->

Lohko c
Mestari , Kokkola

Alue 5   Alue 6

Aluefinaali 5
Mestari , Jyväskylä
Koulukeskus , Uurainen
Kontiolahti -->

  Aluefinaali 6
Muhos
Ganander , Siikalatva
Nilo , Kuusamo -->
Merenoja , Kalajoki
Haapavesi
Niva-Kaija , Nivala
     
2.kierros (31.3. mennessä)
Aluefinaalien voittajat lopputurnaukseen.
Kursivoitu joukkue
järjestää turnauksen.
  2.kierros (31.3. mennessä)
Aluefinaalien voittajat lopputurnaukseen.
Kursivoitu joukkue
järjestää turnauksen.

Alue 1+2
ALuefinaali 1
Hakkala, Hämeenlinna
Yhtenäiskoulu, Pornainen
Pääskytie, Porvoo -->

Aluefinaali 2
Lauri, Mynämäki -->
Hakkari, Lempäälä
Mestari, Tampere

  Alue 3+4 (2 jatkaa)
L. Hagman, Kokkola
Lapua
Isokyrö
Yhteiskoulu, Parkano
Alue 5
Aluefinaali 5
Mestari , Jyväskylä
Koulukeskus , Uurainen
Kontiolahti -->
  Alue 6
Aluefinaali 6

Muhos
Ganander , Siikalatva
Nilo , Kuusamo -->
Merenoja , Kalajoki
Haapavesi
Niva-Kaija , Nivala


   

 Valtakunnallinen lopputurnaus 22.4.2020 Helsingissä

Pääskytie, Porvoo
Lauri, Mynämäki
Alueen 3+4 voittaja
Alueen 3+4 2.
Kontiolahti
Nilo, Kuusamo